Kırmızı Tur Kapadokya

Tur Başlama saatimiz 9:30
konaklama yerlerinizden sizleri lüks araçlarımızla alıyoruz ve turumuza devrent vadisinde profesiyonel rehberinizin vereceği genel bilgi ile başlıyoruz
özellikle deve formu olan kayanın fotoğraflarını çektikten sonra peribacaları paşabağ avanos çanak ve çömlek atölyesi sanat galerisi göreme açıkhava müzesi esentepe uçhisar kale manzarası güvercinlik vadisi turumuzu tamamlıyoruz.bitiş saati 16,00

Konaklama Hayır
Yemek Evet, Açık Büfe
İçecekler Extra
Ulaşım Minibus
Extra Sauna SPA

Book now

Açıklama
Detaylar
Dahil Olanlar

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımız ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alırız. İlk durağımız Uçhisar Kale altı ile turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ilk etapta bulunduğu yer ile ilgili bilgi aktarımında bulunuypr ve ardından Kale etrafında fotoğraf molası veriliyor.

Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları arasında bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz. Kilise ve şapellerin duvarlarında şaşırtıcı freskleri görebilirsiniz. Freskler zamanın aşındırıcı etkilerine dayanarak bugüne kadar gelmiştir.

Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne geçiyoruz ve harebeleri geziyoruz.

Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşişler Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarının en yoğun olduğu yerdir. Rehberimizden burada Kapadokya’nın oluşumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerel bir restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine ilerliyoruz. Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir mağazayı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde deneyebilirsiniz.

Bir sonraki durağımız ise Devrent (Hayal Vadisi)’ne gidilir. Hayallerinizi büyüleyecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Son olarak esentepe muhteşem göreme manzarasına  geçiyoruz ve Kapadokya’nın sembolü olan peri bacaları ailesi görülür. Günün sonunda Kapadokya’nın doğal yapımı olan şarab fabrikasından birini ziyaret ederek noktalıyoruz ve kaldığınız otele geri bırakılıyorsunuz.

 

• Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)

• Uçhisar Kale Altı
• Göreme Açık Hava Müzesi
• Aşk Vadisi
• Güvercinlik Vadisi
• Öğle yemeği
• Avanos Çanak, Çömlek Atölyesi
• Paşabağ Peri Bacaları
• Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller)
• Şarap Deneyimi

OTELLERDEN ALIŞ

Ögle yemeği (yöresel köy çorbası,açık büfe ,soğuk mezeler,sıcak yöresel yemekler,tatlı yada meyve

Profesiyonel bölge rehberi

Müze girişi

Ulaşım

 

ReviewsRead other people opinions

Write Your Own review

Your email address will not be published. All the fields are required to add a review.